Pobočka v Sibřině dočasně uzavřena.

+

Autolakovna Praha 10 - lakování autolaky Spies Hecker Lakovna


 • Lakování všech značek osobních automobilů
 • Lakování autodoplňků
  (plastové prahy, křídla, mračítka, spoilery apod.)
 • úprava vozidel do firemních barev

zpět >

Autolakovna Praha 10 – opravy laku

Škrábanec na autě nebo poškozený lak už vás nemusí trápit. Naše autolakovna má dlouholetou tradici. Díky tomu nabízíme kvalitní opravy laku za rozumnou cenu.

Používáme výhradně vysokou kvalitu
opravárenského materiálu firmy SPIES HECKER. • Disponujeme stříkacím boxem italské firmy SAIMA
  o délce 7,5 a výšce 2,8 metrů.

 • Máme také stříkací box italské firmy USI ITALIA o délce 7,0 a výšce 2,5 metrů.

COLOR DIALOG

COLOR DIALOG je náš elektronický spektrofotometr, který můžete využít pro určení libovolné barvy během několika sekund.Tím se stal neocenitelným pomocníkem při práci na lakovně,která se často setkává s neznámou barvou, odstínem nebo kompletně přestříkaným autem. Když tento přístroj přiložíme na povrch dílu, provede analýzu barvy ze tří různých úhlů, aby určil správný odstín.

Míchací zařízení

Z 64 komponentů v míchacím zařízení je možné namíchat více než 80 tisíc různých odstínů.

Opravy laku náš autolakýrník provede pomocí nejnovějších, vodou ředitelných barev Hi-Tec od předního světového výrobce Spies Hecker, k jejichž vytvrzení je příslušný díl či automobil sušen v lakovacím boxu na předem stanovenou teplotu.

Lakovací kabiny mají funkci stříkacího boxu i sušárny. Pracují ve dvou režimech:

 1. fáze nástřiku při teplotě cca 20 °C
 2. fáze sušení při teplotě 60 °C

Ve stropech kabin jsou umístěny filtry pro filtraci vstupního vzduchu. Odcházející vzduch prochází přes filtry v podlaze a na stěnách pod rošty, které slouží k zachycení tuhých znečišťujících látek. Ohřev vzduchu pro fázi sušení je nepřímý přes výměník tepla z nerez oceli. K ohřevu slouží zemní plyn.

Aby bylo dosaženo perfektních výsledků lakování, je nutná optimálně fungující a naprosto čistá lakovací kabina. Čistotě a hygieně věnujeme velkou pozornost, veškeré prvky pravidelně kontrolujeme, udržujeme a měníme.

Pečlivou pozornost věnujeme i stříkacím pistolím a vzduchotechnice. Při lakování vodou ředitelnými laky musí být stlačený vzduch vody naprosto zbavený a nesmí obsahovat ani mikrokapičky mazací emulze. Obojí by způsobilo vady lakovacího povrchu. Investovali jsme proto do kvalitního šroubového kompresoru a susučky vzduchu, který nám toto zajistí.

Lakování krok za krokem

Ochrana proti korozi začíná už v hutích.

Jedním z největších nepřátel automobilů je koroze. Ochrana proti ní začíná už v hutích - role plechu jsou opatřeny základní protikorozní ochranou - jsou mastné. Dalším opatřením je zinkování, případně nanášení plastových vrstviček.

Další opatření probíhají již v lakovnách automobilek. Nejdříve se vše dokonale odmastí a pak se pomocí fosforových sloučenin vrchní vrstva plechu připraví na nanášení dalších hmot. Nejdůležitější je kataforéza (elektroforéza) - karoserie je ponořena do ochranného roztoku, který s kovem vytvoří pevnou vazbu. Ta je ještě posílena vypálením při 200 °C.

Dále přichází na řadu plnič, který má za úkol vytvořit jednolitý základ pro barvu auta. Po jeho vypálení následuje lakování odstínem a pak ještě tvrdým bezbarvým krycím lakem.

Certifikace

Smluvní opravna

Moderní technologie, kvalitní materiály, široký sortiment služeb a především dlouholetá úspěšná tradice - to jsou synonyma nejvýznamnějšího výrobce autolaků na světě - Spies Hecker.

Světový lídr v doprovodných materiálech pro lakování. Ucelený systém opravy, od broušení, maskování, tmelení a lakování, až po závěrečné přeleštění vrchního laku.


Kompletní sortiment brusiv od švýcarské společnosti Sia Abrasives.Festool automotiv systems je dodavatelem nářadí a příslušenství pro autolakýrníky.


Carsystem je jeden z největších výrobců moderních a inovovaných produktů v oblasti oprav karosérií automobilů. Zaručuje vysoký standard všech produktů a kompletní servis nabízený partnery.